SZC logo

Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum

OM kód: 203 058/009 | 1146 Budapest, Thököly út 48-54.

Intézmény logo

Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum Petrik Lajos Két Tanítási Nyelvű Technikum

HírekKözérdekű adatokTeamsKRÉTA

Hírek

2024. okt. 31.


Tóth Éva

    #petrikcodeweek2024: eredményhirdetés

    2024. október 22-én kora délután, miután a szakmai zsűri tagjai értékelték a csapatok által beadott hajónaplókat az előző napokban, eredményt hirdettünk a CodeWeek of Discoveries témahét versenyében. A végeredmény a héten elért pontszámok és a hajónapló értékelése után alakult ki.

    #petrikcodeweek2024: eredményhirdetés

    Különdíjasaink, kiemelve a zsűritagok méltatását az egyes csapatok teljesítményéről:

    • Kalózflotta-szinkron nívódíj: a csapatmunka olyan volt, mint egy tökéletesen működő hajó legénysége: PGP 3.0 (11D)

    „ az ikeás igloo poszter magában megérdemel +4 pontot… ez hogy mindegyik napnak más design-ja van helyszíntől függően ez nagyon jó ötlet volt, és a megvalósítás is remek! +6 pont…a leírások alaposak, kreatívak és viccesek, rengeteg kép és az animációk is nagyon jól össze vannak rakva!... Tudjátok, kevés olyan jó érzés van, mint amikor a nagyképű emberek hatalmasat beégnek... És még kevesebb olyan szituáció van, amikor a nagyképű emberek tényleg olyan jók, mint amilyennek hiszik magukat. Legendás! ….Plusz 1 pont a Király Úr vállán a macskáért, egyszerűen imádom”

    • Digitális Kolumbusz-díj: legkreatívabb digitális megoldások: x=x+2 (10E)

    „ a legjobb crew-bemutató videó… a képek mellé írt rövid humoros szövegek nagyot dobnak az egészen! :)… Igényes, átlátható a bemutató elrendezése. Külön pont részemről, hogy a robotos videóhoz a legmenőbb autós film betétdalát választottátok….A bemutató elrendezése talán itt a legjobb….A legjobb állat- és növényhatározó :)”

     

    És a dobogó:

    • 3. helyezés: Cipetcapat (9E)

    „Nagyon szépen design-olt diasor… Szép feladatmegoldás, az igloo az külön kedvencem!... Már a pálmafás romantikájú videó is hatásosra sikerült, de a guruló Rocky mindent vitt. Menő, hogy az önkritika is megjelent a szövegeitekben….Menő a csapatnév, esztétikus a ppt!”

    • 2. helyezés: Alpine Discoverers (11D)

    „Remek ötlet, hogy térben gondolkodtatok és nem időrendben. A fotókat is ügyesen elkaptátok…A legjobb "nem-lineáris" diasor, a gondolat hogy oda lehet kattintani a térképen ahova akar az ember az nagyon kreatív és hangulatossá teszi az egészet! :)”

    • 1. helyezés: Fehérrókák 2.0 (10D)

    „ Imádtam a vasmacskás viccet:)… kreatív logó… tetszettek a feladatmegoldások! … Ez egy sokkal jobb diasor, mint a tavalyi!... Nagyon részletes! A rókalózos logótok pazar.”

     

    Hogyan érezték magukat a résztvevő diákok? A hajónaplókból idézünk:

    •  „Nekem nagyon tetszett az egész hét, nagyon jó feladatok voltak és a szervezők illetve a segítők nagyon kedvesek. A feladatok nagyon gondolkodtatóak voltak és megtanítottak a jobb csapatmunkára is. A minecraft pályák nagyon kreatívok voltak és egy jó plusz minden nap végén. Nagyon tetszett hogy a feladatokba bele építették a robotikát is..” … „Imádtam a codeweeket és jövőre is szeretnék jönni. Köszönet a szervezőknek!”…” A héten minden nap tanultam új dolgokat, annak ellenére, hogy a használt programokat, eszközöket többnyire ismertem. A csapatmunka mindig vidáman telt és humorosan, egyedül én lógtam ki a sorból, aki a komolyságot részesítette előnyben. Ami a legjobb élménnyel töltött el, hogy a szervezők mindig gondoskodtak arról, hogy ne legyen unalmas percünk.” (Fehérrókák 2.0)
    • „A hét folyamán sok alkalmazást megismerhettünk, és sok élményben volt részünk. Megtanultunk csapatban dolgozni, és az informatika terén is bővült a tudásunk. Bepillantást nyertünk a vegyészek munkájába, ami plusz színt vitt a hétbe. Összesítve egy hihetetlenül izgalmas hetünk volt, és sok dolgot tanultunk, amit akár később még fel is használhatunk. Sokat nevettünk, és nagyon jól éreztük magunkat.” (Cipetcapat)
    • „Összességében, mind nagyon élveztük a hetet és, bár már 3. éve veszünk részt a Codeweek-en, most is tudott nekünk meglepetést okozni. Reméljük jövöre is tudunk jelentkezni, mert  nagyon kiváncsiak vagyunk mindenre, amit a Codeweek tartogathat még számunkra.” (x=x+2)
    • A feladatok nagyon tetszettek, különösen a napi kihívások, amelyek mindig kreatív megoldásokat igényeltek. Ezek voltak a kedvenceim, mert minden nap valami új és izgalmas feladat várt ránk…. A feladatok változatossága frissen tartotta az érdeklődésemet, mivel minden nap új kihívásokkal nézhettünk szembe. A kreatív és izgalmas napi feladatok különösen emlékezetessé tették a hetet. Az egész élmény nemcsak szórakoztató, hanem tanulságos is volt. Ez a hét számomra igazán inspiráló volt.” (The Burglars)
    • Kedvenc részem a robotprogramozás volt, mindig is érdekelt a téma. A többi feladat is jól volt kitalálva, tökéletes példája a jó elképzelésnek amit sikerül jól is megvalósítani. (Logic Legends)
    • „Gyorsan eltelt ez az egy hét amit nagyon sajnálok. Ahogy láttam, ügyetlen vegyészkalózokból, jó problémamegoldó képességekkel rendelkező “vegyészinformatikusokká” váltunk.” (Sisakos Kacsák)
    • „Mentorként részt venni a Code Week-en fantasztikus élmény volt. Nagyon élveztem, hogy támogathattam a csapatokat, és láthattam, ahogyan közösen dolgoznak a feladatokon. Inspiráló volt figyelni a csapatok összetartását és elkötelezettségét, valamint azt, hogy minden kihívás ellenére együttműködve értek el nagyszerű eredményeket. Ebben a folyamattal való részvétel önmagában nagy öröm volt és egyben egy lehetőség is arra, hogy a csapatok fejlődését támogassam.” (Németh Arion, mentor)

    Az idei #petrikcodeweek ismét bebizonyította, hogy a programozás mindenkié: nemcsak informatikusoké, nemcsak fiúk sportja, hanem a kreativitás, az együttműködés, és a problémamegoldás közös terepe nemtől, évfolyamtól és ágazattól függetlenül. A hét során sikerült tematikusan összekapcsolni a napi tevékenységeket, az unplugged kódolástól kezdve egészen a vegyészet világáig. Ez egy hat éve tartó tudatos építkezés eredménye, oktatók és diákok összefogásával, amellyel a Kódolás Hete a Petrikben igazi, sokszínű témahétté nőtte ki magát a Digitális Témahét mellett.

    Gratulálunk helyezéstől függetlenül mindenkinek, hiszen töretlen lelkesedéssel teljesítettétek a hetet – ami nem jöhetett volna létre a napi feladatokért felelős szerveződiákok, a mentorok és a fantasztikus stáb szakmai támogatása nélkül. Köszönjük a BMSZC , az iskolai büfé és a Petrik Alapítvány támogatását a program megvalósításához!

    A díjátadó legszebb pillanatait a stáb felvételei alapján Németh Ádám 11D osztályos tanuló foglalta össze:

    A kész munkák ebben a geniallyban találhatóak meg a csapatok zászlajára kattintva.

    KAPCSOLÓDÓ HÍREK


    Tájékoztató központi írásbeli felvételi vizsgához

    Tájékoztató központi írásbeli felvételi vizsgához

    Vizsga helyszíne: Budapesti Műszaki SZC Petrik Lajos Két Tanítási Nyelvű Technikum (1146 Budapest, Thököly út 48-54.) B épület Pontos beosztás a B épület földszintjén lesz megtalálható. Vizsga ideje: 2025. január 18.

    2025. jan. 8.


    Tóth Éva

    Újabb elismerések a #petrikcodeweek-nek

    Újabb elismerések a #petrikcodeweek-nek

    Az elmúlt 1 hétben iskolánk hazai és nemzetközi szinten is ismert témahete, a #petrikcodeweek két újabb rangos elismerésben részesült.

    2024. dec. 10.


    Tóth Éva

    Döntések és következmények – tréning

    Döntések és következmények – tréning

    December 5-én kivételesen nem egy, hanem két technikus osztály, a 13.A és a 13.D vehetett részt a „Döntések és következmények. Sikeres vállalkozóvá válás” tréningen.

    2024. dec. 10.


    Tóth Éva


    Partnereink

    SZC logo

    Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum


    Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum Petrik Lajos Két Tanítási Nyelvű Technikum

    1146 Budapest, Thököly út 48-54.

    Telefon: +36 70 502 1724

    E-mail: info@petrik.hu

    OM azonosító: 203 058/009


    2025Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum Petrik Lajos Két Tanítási Nyelvű Technikum